افسانه جن و پری

داستانی که چند نویسنده داشت !

مقدمات داستان سوم

·         سخنی با شما عزیزان :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت گروه نویسندگان :

اول از همه یک عذر خواهی و پوزش از همه شما عزیزان به خاطر این بی نظمی که پیش آمد و می دانم و می دانید که مسبب اصلی اش هم خودم بودم ! اما خب قول دادم جبران کنم و کردم . و امیدوارم که شما عزیزان عذرم را پذیرا باشید . راستش من که پشت دستم را داغ نمودم که دیگر از این قبیل بی نظمی ها نکنم که به دنبالش هم دیگر توبیخ نشوم ! که ویرایش داستان قبل و جمع و جور کردن شخصیت ها و همچنین نوشتن یک پایان بر من چون سرودن شاهنامه بود ! به واقع پیر شدم در این راه ! بسی رنج بردم در این ... ! فقط یادتان باشد من که دیگر بی نظمی نمی کنم و هرکس بی نظمی کرد ویرایش داستان در آخر می افتد گردنش ! از قدیم هم گفته اند هر کس خربزه می خورد پای لرزش هم می نشیند و این حرفا ! از شوخی که بگذریم چند نکته ای که لازم بود عرض کنم :

1 . راستش داستان رو شروع به خواندن که کردم خیلی گیج شدم . برای دوری جستن از این گیجی و حفظ پیوستگی داستان مجبور شدم داستان را به 5 فصل تقسیم کنم که تا فصل چهارم به جز اندکی جابجایی و نوشتن چندین سطر تغییر چندانی بر نوشته شما عزیزان وارد نکردم ! اما فصل آخر را کامل خودم نوشتم !

2 . خیالتان تخت ! تکلیف همه شخصیت ها معلوم شد . حتی مانی برادر مریم که بعد از زلزله معلوم نشد چه شد و کجا رفت ! تمامی اسامی و روابط داستان درست شد و دیگر کوچکترین خللی ( به قول خودمان سوتی ) ای نمی توانید در داستان پیدا کنید ! (البته شاید هم بتوانید اما باور کنید بیشتر از این راه نداشت و من تمام سعی ام را کردم ! )

3 . و اما فصل آخر که خودم نوشتم . اگر داستان رو دنبال می کردید حتما متوجه شده اید که یک سری شخصیت ها فقط آمدند و داستان را شلوغ کردند و بعد هم در آن شلوغی گم شدند و هیچ کس آخر سر نفهمید چی شد و کی کجا رفت . حتی در آخر هیچ کس نفهمید بالاخره مریم و ثمین و الینا و سهند و ... چه شدند و چه کردند و آدم با خواندن داستان اولین سوالی که به ذهنش می رسید این بود که : " خب حالا که چی ؟! " اساسا مردم را فرستاده بودیم پی سماق مکیدن ! اینها را می گویم نه اینکه از پایان بندی خودم تعریف کنم نه ! منظورم این است که مجبور شدم بنویسم . وگرنه نمی خواستم داستان دست خورده بشود . ( و 5 صفحه ای یک بند نوشتم که جبران تمامی غیبت هایم را می کند ، دقیقا 5 قسمت ! )

4 . حالا که به کلیت داستان نگاه می کنم می بینم به کمک و قلم شما دوستان عجب چیزی شد ! واقعا خوب شد . پیشنهاد می کنم حتما پی دی اف اش را دانلود کرده و بخوانید .

5 . فقط سه نکته باقی می ماند که اگر نگویم بدجوری روی دلم می ماند ! :

الف ) خواهرانه ، عاجزانه ،خواهشا ( التماس می کنم ، دستتان را می بوسم ، به پایتان می افتم ! ) از داستان بعدی رعایت کرده و بی خودی شخصیت به داستان اضافه نکنید که واقعا جمع کردنش کار حضرت فیل است .

ب ) یک طوری داستان را ادامه دهید که نفر بعدی جا برای ادامه دادن داشته باشد و دستش باز باشد و مجبور نشود برای راحتی کار خودش شخصیت به داستان اضافه کند و از یک جای دیگری شروع کند به روایت کردن داستان که اصلا ربطی به موضوع ندارد و این طوری خط داستانی هم از دست برود !

ج ) این دفعه به زبان خوش نمی گویم بلکه تهدید می کنم ! (البته من کوچکتر از این حرفام ! ) اما هر کسی بیش از دو جلسه غیبت کرد (چه موجه و چه غیر موجه) ما را به خیر و او را به سلامت !

دیگر هیچ ، همین بود همه سخنان گوهر بارم (!) ، ببخشید که سرتان را درد آوردم .


·         شروع داستان جدید :

 

مانند دفعه گذشته این بار هم برای مشخص شدن موضوع داستان جدید تا تاریخ 27 فروردین ماه – جمعه - رای می گیریم و نویسنده قسمت اول را هم جمعه مشخص می کنیم و به امید خدا داستان جدید از روز 28ام فروردین ماه – شنبه- شروع می شود . نظرات خود را در مورد موضوع داستان جدید فقط در همین پست مطرح کنید لطفا . پاینده باشید و همچنین نویسا .


·         پاورقی : داستان دوم با نام " زمین لرزه " ثبت گردید !

برای دانلود متن کامل داستان (از قسمت اول تا پایان قسمت 32ام ) روی لینک زیر کلیک کنید :

( فرمت PDF در 57 صقحه – حجم : KB 337 )

« دانلود »

» توجه : اسم داستان موقتا زمین لرزه نام گرفته . لطفا پیشنهادات خود را بیان کنید تا اسمی برازنده تر برای داستان انتخاب بشه .


·          اطلاعیه :

قالب وب به زودی عوض می شود !

׀ +׀ نویسنده:
دیدگاه شما()

درباره ما

افسانه جن و پری داستانی است دسته جمعی ... به این صورت که به ترتیب لیست آمده در گروه نویسندگان هرکسی دنباله نوشته فرد قبل را به دلخواه ادامه می دهد بدون آنکه از پایان داستان خبر داشته باشد ! بنابراین ما هم مثل شما منتظریم ببینیم در ادامه چه اتفاقی می افتد ! این وب صبح روزهای چهارشنبه به روز می شود
______________________
خونه
از ابتدا تا انتها
« آیین نامه »
« نقد »

داستان های قبلی

در این قسمت می توانید پی.دی.اف متن کامل داستان های قبلی افسانه جن و پری را دانلود نمایید
______________________
به خاطر هیچ
زمین لرزه

دنباله داستان فعلی

تعطیلی !
قسمت سوم
قسمت دوم
قسمت اول
انتخاب قسمت اول!
مقدمات داستان سوم
قسمت سی و یکم
قسمت سی ام
قسمت بیست و نهم
قسمت بیست و هشتم

گروه نویسندگان

ابن یمین
انار خانوم
لیلا
تازه نفس

حلقه یاران

مبهم
کم حرفی
فرید آزمون
... کافه خاطره
ترش و شیرین زندگی
خاطرات گاه به گاه
ویرایش قالب
آرمانشهر
مطلوب