افسانه جن و پری

داستانی که چند نویسنده داشت !

« آیین نامه »

« بسم او »

 

با عرض سلام خدمت گروه نویسندگان :

اولین تجربه داستان نویسی گروهی را پشت سر گذاشتیم و در این زمینه تجربه های خوبی کسب کردیم .

اما همان طور که می دانید با مشکلاتی هم روبرو شدیم ؛ مشکلاتی از قبیل اختلاف نظر در مورد نوع روایت داستان ، اختلاف نظر در مورد روند داستان و ... .

برای حل اینگونه اختلاف ها راهی نیست جز محدود کردن داستان با تنظیم آیین نامه و برخی قوانین ( بدون اینکه از جذابیت و یا خلاقیت آن کم شود ) . قوانینی که شامل حال همه نویسنده ها می شود و برای بهبود بخشیدن به کیفیت داستان است . تمامی این قوانین زمانی اجرا می شوند که اکثریت رای مثبت به آن ها داده باشند و لازمه اجرای این قوانین مشارکت در بحث ها و نقد هاست .

» مفاد این آیین نامه به شرح زیر می باشد :

بند 1 – اصلاح بخشی از داستان با توجه به صلاح دید جمع :

اگر در قسمتی از داستان نکاتی دیده شد که در تناقض با قسمت های قبل بوده و اکثریت با حذف آن نکات یا اصلاح آن موافق بودند . نویسنده آن قسمت باید آن را اصلاح یا حذف کند .

بند 2 - حذف قسمت با توجه به صلاح دید جمع :

اگر قسمتی باعث بر هم خوردن تعادل و توازن داستان و یا کاهش کیفیت آن شد و اکثریت با حذف آن قسمت موافق بودند باید آن قسمت حذف گشته و نویسنده از نو و به طریقی دیگر داستان را ادامه دهد .

بند 3 - حذف نویسنده از گروه نویسندگان با توجه به صلاح دید جمع :

گاهی نویسنده ها - نه به خاطر قدرت نویسندگی - بلکه به خاطر هماهنگ نشدن با سایر افراد و یا تفاوت در سبک نوشتن ، نوع نگاه و روایت داستان نا خواسته باعث بر هم خوردن توازن داستان گشته و با این کار از کیفیت آن می کاهند . در این زمان باز هم با توجه به صلاح دید جمع و نظر اکثریت ، نویسنده مذکور از گروه نویسندگان حذف گشته و متاسفانه دیگر در ادامه داستان همراه ما نخواهند بود . ( البته امیدواریم این اتفاق هرگز نیافتد ! )

بند 4 – تعیین تعداد گردش های داستان با توجه به تعداد نویسنده ها :

قبل از نوشتن داستان و شروع کار جدید حدی برای آن قائل می شویم . مثلا داستان بعدی 3 دور بین نویسنده ها گردش می کند و هر نویسنده فقط 3 قسمت را می نویسد . و با توجه به تعداد نویسنده ها – 10 نفر – واضح است که داستان از 30 قسمت تشکیل می شود و پایان قسمت 30 ام باید پایان داستان باشد . اینگونه تا حدی از آشفتگی داستان کاسته می شود .

بند 5 – تعیین نویسنده ای که قسمت اول را نگارش می کند :

قبل از نوشتن داستان و شروع کار جدید قرعه کشی کرده و نویسنده ای که قسمت اول را می نویسد مشخص می کنیم . با این کار حقوق همه رعایت می شود !

بند 6 – تعیین موضوع داستان :

همان طور که می دانید موضوع یک داستان می تواند پرداختن به مسائل گوناگونی باشد . از مسائل اجتماعی و عاشقانه و ... گرفته تا مسائل عرفانی . بنابراین باز هم برای رعایت حقوق نویسندگان قبل از نوشتن داستان و شروع کار جدید هر نویسنده موضوع دلخواه خود را پیشنهاد می دهد و آن موضوعی که اکثریت با آن موافق بودند می شود موضوع داستان جدید .

بند ٧ – اخراج نویسنده به دلیل تاخیر در نگارش داستان :

اگر نویسنده ای بدون اطلاع قبلی بیش از یک هفته در نگارش داستان تاخیر داشته باشد از گروه نویسندگان حذف گشته و نفر بعدی ادامه ی داستان را می نویسد .

تا کنون این ٧ بند به عنوان قوانین اولیه و حاکم بر وب افسانه جن و پری تنظیم گردیده است . در ادامه ممکن است بر آن افزوده شود ... امیدواریم با رعایت این قوانین به کیفیت داستان بیافزاییم و باعث رشد تعالی روز افزون آن گردیم .

موفق باشید ...

·         اطلاعیه : افسانه جن و پری قبل از نوشتن داستان و شروع کار جدید نویسنده و عضو جدید می پذیرد !

׀ +׀ نویسنده: مدیر

درباره ما

افسانه جن و پری داستانی است دسته جمعی ... به این صورت که به ترتیب لیست آمده در گروه نویسندگان هرکسی دنباله نوشته فرد قبل را به دلخواه ادامه می دهد بدون آنکه از پایان داستان خبر داشته باشد ! بنابراین ما هم مثل شما منتظریم ببینیم در ادامه چه اتفاقی می افتد ! این وب صبح روزهای چهارشنبه به روز می شود
______________________
خونه
از ابتدا تا انتها
« آیین نامه »
« نقد »

داستان های قبلی

در این قسمت می توانید پی.دی.اف متن کامل داستان های قبلی افسانه جن و پری را دانلود نمایید
______________________
به خاطر هیچ
زمین لرزه

دنباله داستان فعلی

تعطیلی !
قسمت سوم
قسمت دوم
قسمت اول
انتخاب قسمت اول!
مقدمات داستان سوم
قسمت سی و یکم
قسمت سی ام
قسمت بیست و نهم
قسمت بیست و هشتم

گروه نویسندگان

ابن یمین
انار خانوم
لیلا
تازه نفس

حلقه یاران

مبهم
کم حرفی
فرید آزمون
... کافه خاطره
ترش و شیرین زندگی
خاطرات گاه به گاه
ویرایش قالب
آرمانشهر
مطلوب